Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

“Стоп на пороците кај младата популација”

“Стоп на пороците кај младата популација”

Агенцијата за млади и спорт продолжува со имплементацијата на Проектот...

Одржан прв јавен настан за Закон за млади

Одржан прв јавен настан за Закон за млади

По повод отпочнувањето на процесот за креирање на Законот за млади, вчера...

Соопштение

Соопштение

Агенцијата за млади и спорт за прв пат аплицираше за проект во Европската...

Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Денеска, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски оствари...

 • “Стоп на пороците кај младата популација”

  “Стоп на пороците кај младата популација”

 • Одржан прв јавен настан за Закон за млади

  Одржан прв јавен настан за Закон за млади

 • Соопштение

  Соопштение

 • Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

  Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Печати

Во Скопје започна ЕХФ Шампионатот за жени до 17 години

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams ehf u17 web 1

Република Македонија е домаќин на ЕХФ Шампионатот за жени, до 17 години кое започнува денес, во Скопје и ќе трае до 6-ти август.

Учествуваат десет репрезентации од Европа, поделени во две групи.

На официјалното отворање кое се одржа во Спортскиот рекреативен центар Кале” се обрати директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски.

Тој ги поздрави претставниците на Европската Ракометна Федерација и Ракометната федерација на Македонија, за организацијата на овој значаен спортски настан.

- Упатувам многу среќа до сите репрезентации, до ракометарките и стручните тимови.                      

Овие денови, Македонија е центар на младите женски таленти во ракомет кои се иднината на овој спорт во Европа. Ракометот е спорт број 1 во Македонија. Со поддршка и меѓусебна соработка ќе продолжиме да инвестираме во ракометот, со цел уште подобри резултати, потенцираше Каевски.

Во Групата А се селекциите на Македонија, Полска, Швајцарија, Грција и Фарски Острови.    

Во Групата Б се селекциите на Словенија, Бугарија, Исланд, Израел и Косово. 

ams ehf u17 web 3

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија