Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

“Стоп на пороците кај младата популација”

“Стоп на пороците кај младата популација”

Агенцијата за млади и спорт продолжува со имплементацијата на Проектот...

Одржан прв јавен настан за Закон за млади

Одржан прв јавен настан за Закон за млади

По повод отпочнувањето на процесот за креирање на Законот за млади, вчера...

Соопштение

Соопштение

Агенцијата за млади и спорт за прв пат аплицираше за проект во Европската...

Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Денеска, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски оствари...

 • “Стоп на пороците кај младата популација”

  “Стоп на пороците кај младата популација”

 • Одржан прв јавен настан за Закон за млади

  Одржан прв јавен настан за Закон за млади

 • Соопштение

  Соопштение

 • Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

  Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Печати

Каратистите на Европско во Сочи

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams karate 1

Агенцијата за млади и спорт е местото од каде Македонските каратистизаминуваат на Европското првенство за кадети, јуниори и помлади сениори (У21) кое ќе се одржи во Сочи, Русија од 2-4 февруари. 

На пресот, кој денеска се одржа во АМС, присуствуваа тренерите на државните репрезентации, заедно со неколкумина натпреварувачи, кои се најдобри во своите категории. 

На ова 45-то  Европско првенство во Сочи се пријавени околу 1000 натпреварувачи од 44 држави. Македонија ќе настапи со 21 каратист.

Сите натпреварувачи се максимално припремени, без никакви повреди и притисоци, во поход по нови континентални одличја.

Селекторите во кати и борби укажаа на важноста на ова ЕП, заблагодарувајќи се на финансиската помош за припреми и натпревари, за која Агенцијата за млади и спорт дава несебична поддршка, со посебен акцент кој се дава на каратето, поради остварувањата на македонските каратисти речиси на сите натпреварувања, особено по неговиот прием во Олимписките спортови.

Секој настап на официјалните континентални и светски натпреварувања се уште еден чекор поблиску до настап на ОИ.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија