Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

“Стоп на пороците кај младата популација”

“Стоп на пороците кај младата популација”

Агенцијата за млади и спорт продолжува со имплементацијата на Проектот...

Одржан прв јавен настан за Закон за млади

Одржан прв јавен настан за Закон за млади

По повод отпочнувањето на процесот за креирање на Законот за млади, вчера...

Соопштение

Соопштение

Агенцијата за млади и спорт за прв пат аплицираше за проект во Европската...

Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Денеска, директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски оствари...

 • “Стоп на пороците кај младата популација”

  “Стоп на пороците кај младата популација”

 • Одржан прв јавен настан за Закон за млади

  Одржан прв јавен настан за Закон за млади

 • Соопштение

  Соопштение

 • Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

  Средба по повод процесот и активностите на RYCO канцеларијата

Печати

Горди на Емил Павлов-Вистински пример на спортист за идните генерации на македонски спортисти

вклучено . Објавено во Соопштенија


ams emil pres

* прв спортист cо европска титула во олимписки спорт по Могамед Ибрагимов кој беше европски првак 1998 година во борење слободен стил ; 
* прв роден Македонец од независноста на Република Македонија со сениорски европски златен медал во олимписки спорт ;* во Нови Сад го освои својот втор златен медал по триумфот на Европското првенство во Тампере 2014 година, а вкупно има три медали на континенталните шампионати, заедно со бронзениот во Монпелје 2016 година ; 
* знаменосец на првите Европски игри во Баку 2015 година на кои беше прв освојувач на медал за Македонија ; 
* олимписки стипендист во циклусот за Токио 2020 година, заедно со уште тројца наши каратисти ; 
* иако во 2014 година обезбеди највисокото признание "спортска пензија" која ја потврди во Нови Сад, Емил има уште повисоки амбиции, медал на Светско првенство и борба за олимписка норма ;
* одличната форма годинава ја најави со сребрениот медал на Премиер лигата во Дубаи а пред Е П во Нови Сад беше шампион на државното првенство и балкански шампион во Истанбул.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија