Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

  • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

    Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  • Кошаркарско игралиште во Аеродром

    Кошаркарско игралиште во Аеродром

  • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

    Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  • Избрани најдобрите од конкурсот

    Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

  • Избрани најдобрите од конкурсот

    Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Напишано од administrator вклучено . Објавено во Соопштенија

ams u

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни категории:

Категорија 15-20 години

Дисциплина СЛИКАРСТВО се наградува Маневски Илија, со делото под наслов „Гледајќи го изгрејсонцето“

Дисциплина ФОТОГРАФИЈА се наградува Каја Тасевска, со делото под наслов „Претопување“

Дисциплина ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН се наградува Каја Тасевска, со делото под наслов „Јас сум повеќе од телото“.

ams um

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни категории:

Категорија 15-20 години

Дисциплина СЛИКАРСТВО се наградува Маневски Илија, со делото под наслов „Гледајќи го изгрејсонцето“

Дисциплина ФОТОГРАФИЈА се наградува Каја Тасевска, со делото под наслов „Претопување“

Дисциплина ГРАФИЧКИ ДИЗАЈН се наградува Каја Тасевска, со делото под наслов „Јас сум повеќе од телото“.

Категорија 21-29

Дисциплина СЛИКАРСТВО се наградува Лина Дамјан, со делото под наслов „ТРИ“

Дисциплина ГРАФИКА се наградува Елеонора Накевска, со делото „Персефона“

Дисциплина СКУЛПТУРА се наградува Дамјан Ристевски, со делото „Alenation

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија