Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

Агенцијата за млади и спорт организираше прес конференција по повод...

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Кошаркарско игралиште во Аеродром

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Наумче Мојсовски направи увид во...

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Мојсовски се сретна со нашиот...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

Избрани се најдобрите од конкурсот "Млади уметници" во две возрасни...

Избрани најдобрите од конкурсот

Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

“Млади поети” е еден од проектите кои имаат за цел да ја...

 • Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

  Прием за македонската таеквондо олимписка надеж Дејан Георгиевски

 • Кошаркарско игралиште во Аеродром

  Кошаркарско игралиште во Аеродром

 • Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

  Најдобриот млад иноватор на прием во АМС

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади уметници"

 • Избрани најдобрите од конкурсот

  Избрани најдобрите од конкурсот "Млади поети"

Печати

БМУ Европските шампиони во брзински мотоциклизам денеска на средба со директорот Мојсовски

Напишано од administrator вклучено . Објавено во Соопштенија

naumce1

Денеска во Агенцијата за млади и спорт на прием со директорот Наумче Мојсовски се сретна со Христијан Бузалковски и Синиша Кочоски македонскиот тандем за пехари.

 

“Конечно, и покрај предизвиците со проблеми со моторот, неколку падови, успеавме да го извозиме последниот тркачки викенд на најдобар можен начин, без грешка, онака како што посакував и умеев. Водев од самиот старт па се до последниот круг, точно, прецизно без грешка”, рече Бузалковски

Синиша Кочоски возеше во категорија Ф1000 и го освои второто место на БМУ европскиот шампионат.

naumce2

“Голем успех е да се натпреварува на ваков шампионат, а уште поголем успех е да се биде на подиумот”, рече Кочоски.

Агенцијата за млади и спорт продолжува да ги поддржува спортистите кои ја претставуваат нашата држава на највисоко ниво.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија