Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

„Европска недела на спортот” е проект на Европска Унија, во...

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на...

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Агенцијата за млади и спорт во делот на активности за млади, како и секоја...

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Од 24-30 мај во Лимасол, Кипар ќе се одржи Европско првенство во Самбо...

Каратистите на Европско во Пореч

Каратистите на Европско во Пореч

Сениорската карате репрезентација ќе учествува на Европско карате првенство...

 • Вклучете се во „Европската недела на спорт”

  Вклучете се во „Европската недела на спорт”

 • Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

  Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

 • Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

  Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

 • Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

  Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

 • Каратистите на Европско во Пореч

  Каратистите на Европско во Пореч

Печати

Дрита Ислами постави нов државен рекорд како првак на Европското екипно првенство од Трета лига

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams drita islami

Една од нашите најдобри атлетичарки Дрита Ислами, постигна висок успех запиша нов македонски рекорд на 400 метри со пречки и освои прво место Европското екипно првенство од Трета Лига во Лимасол.
Новиот државен рекорд на Ислами е 57.53 секунди е повисок за една секунда од нејзиниот претходен рекорд.
Дрита Ислами е пример како еден спортист треба да се надградува себе си и да руши рекорди, вклучително и рекордите кои ги поставил.
Честитки за Ислами и за атлетичарската федерација на Македонија.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија