Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

„Европска недела на спортот” е проект на Европска Унија, во...

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на...

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Агенцијата за млади и спорт во делот на активности за млади, како и секоја...

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Од 24-30 мај во Лимасол, Кипар ќе се одржи Европско првенство во Самбо...

Каратистите на Европско во Пореч

Каратистите на Европско во Пореч

Сениорската карате репрезентација ќе учествува на Европско карате првенство...

 • Вклучете се во „Европската недела на спорт”

  Вклучете се во „Европската недела на спорт”

 • Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

  Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

 • Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

  Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

 • Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

  Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

 • Каратистите на Европско во Пореч

  Каратистите на Европско во Пореч

Печати

Директорот Мојсовски ги прими Дрита Ислами и Лина Ѓорческа

вклучено . Објавено во Соопштенија

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски организираше прием на двете врвни спортистки Дрита Ислами и Лина Ѓорческа. Во таа пригода изјави: „Со големо задоволство денес се сретнав со двете наши врвни спортиски Дрита и Лина. Дрита е врвна атлетичарка која го постави новиот државен рекорд во дисциплина 400 метри со пречки“. 

210858014 332316171783469 8592429654611086643 n

Дрита Ислами на првиот ден од Европското екипно првенство во Лимасол ја истрча патеката со време од 57.53 секунди што претставува нов Mакедонски рекорд и го освои првото место со кои не направи гордi сите нас со нејзиниот успех

                               206327517 332316201783466 8480743990169100972 n
Лина Ѓорческа е нашата најдобра македонска тенисерка која ја очекува светла иднина. Нејзината посветеност на тенисот, која активно трае веќе 20 години, ја има однесено на сите 4 Гренд слем турнири во светот. Агенцијата за млади и спорт продолжува да ги подршува младите спортиски и активно да го развиваме индивидуалниот спорт.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија