Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

„Европска недела на спортот” е проект на Европска Унија, во...

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на...

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Агенцијата за млади и спорт во делот на активности за млади, како и секоја...

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Од 24-30 мај во Лимасол, Кипар ќе се одржи Европско првенство во Самбо...

Каратистите на Европско во Пореч

Каратистите на Европско во Пореч

Сениорската карате репрезентација ќе учествува на Европско карате првенство...

 • Вклучете се во „Европската недела на спорт”

  Вклучете се во „Европската недела на спорт”

 • Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

  Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

 • Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

  Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

 • Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

  Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

 • Каратистите на Европско во Пореч

  Каратистите на Европско во Пореч

Печати

45-ти меѓународен турнир во одбојка „Бранко Хаџииљоски-Чајка”

вклучено . Објавено во Соопштенија

ams nm cajka

Агенцијата за млади и спорт како долгогодишен поддржувач го најави меморијалниот турнир кој претставува еден од најголемите балкански меѓународни одбојкарски случувања.

На прес конференцијата уводен говор имаше директорот на Агенцијата за млади и спорт Наумче Мојсовски кој ја потенцираше нагорната линија на одбојкарските успеси, благодарение на успешната работа на Одбојкарската федерација.

Оваа година покрај македонската репрезентација ќе учествуваат и репрезентативните тимови на Црна Гора, Словачка и Израел, со што турнирот ќе овозможи проверка на капацитетот на нашите одбојкари.

Натпреварите ќе се одржат во спортската сала „Борис Трајковски” – Скопје со пренос на МРТ од 19-21 август со почеток од 20.00 часот.

Претседателот на одбојкарската федерација Петар Јовановски, како и Ивица Хаџииљоски ги повикаа сите оние кои не можат физички да ги проследат натпреварите, да го искористат директниот пренос на МРТ и во домашна атмосфера да го проследат настапот на нашата репрезентација.

ams cajka 2021

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија