Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

Вклучете се во „Европската недела на спорт”

„Европска недела на спортот” е проект на Европска Унија, во...

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

Поштенска марка по повод историскиот настап на македонските фудбалери на...

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

Агенцијата за млади и спорт во делот на активности за млади, како и секоја...

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

Од 24-30 мај во Лимасол, Кипар ќе се одржи Европско првенство во Самбо...

Каратистите на Европско во Пореч

Каратистите на Европско во Пореч

Сениорската карате репрезентација ќе учествува на Европско карате првенство...

 • Вклучете се во „Европската недела на спорт”

  Вклучете се во „Европската недела на спорт”

 • Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

  Промовирана поштенска марка во чест на фудбалската репрезентација

 • Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

  Одбележување 100 години од животот и делото на Блаже Конески

 • Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

  Репрезентативците во Самбо на Европско во Кипар

 • Каратистите на Европско во Пореч

  Каратистите на Европско во Пореч

Печати

Директорот на Агенција за млади и спорт, Наумче Мојсовски денеска беше домаќин на Јапонскиот амбасадор Хиронори Савада

вклучено . Објавено во Соопштенија

Директорот Мојсовски истакна дека искуства и совети од земја како што е Јапонија се секогаш добредојдени за нас и дека ќе се стреми нашите земји да ја продлабочат оваа наша соработка.

viber image 2021 09 01 16 07 47

“Драго ми е што денес сум ваш гостин, ние како амбасада секогаш сакаме да ја подобриме нашата соработка и размислувавме во таа насока. Исто имаме идеја за збратимување на две општини помеѓу овие две наши земји, со што би ги зближиле нашите идеи и вредности поблиску тука во државата, нашата соработка ја нудиме и во сферата на гимнастиката но исто така и во сите спортови и младински организации” -истакна амбасадорот Савада.

Посакувајќи му успех на амбасадорот Савада во извршувањето на неговиот мандат, директорот Мојсовски изрази задоволство од оваа средба и уверување за понатамошна соработка.

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија