Facebook профил на Агенцијата за млади и спортYouTube канал на Агенцијата за млади и спорт

Слајдови на насловна

Меѓународен ден на лица со посебни потреби

Меѓународен ден на лица со посебни потреби

По повод Меѓународниот ден на лица со посебни потреби, Агенцијата за млади...

Фитнес зона во Општина Центар

Фитнес зона во Општина Центар

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски, во присуство на...

Гази Баба доби фитнес зона

Гази Баба доби фитнес зона

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски заедно со...

70 години Спортска Стрелачка Федерација

70 години Спортска Стрелачка Федерација

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каевски организираше прием...

Македонија горда на шампионите-прво место Светски Куп пара ХипХоп

Македонија горда на шампионите-прво место Светски Куп пара ХипХоп

Денес во просториите на Агенцијата за млади и спорт (АМС) беше организиран...

 • Меѓународен ден на лица со посебни потреби

  Меѓународен ден на лица со посебни потреби

 • Фитнес зона во Општина Центар

  Фитнес зона во Општина Центар

 • Гази Баба доби фитнес зона

  Гази Баба доби фитнес зона

 • 70 години Спортска Стрелачка Федерација

  70 години Спортска Стрелачка Федерација

 • Македонија горда на шампионите-прво место Светски Куп пара ХипХоп

  Македонија горда на шампионите-прво место Светски Куп пара ХипХоп

Печати

Ракометната паралелка на спортската академија на тренинг на репрезентaцијата

вклучено . Објавено во Соопштенија

 Стипендистите на АМС и ученици во Спортската академија, и директорот на Агенцијата Лазар Поповски денеска присуствуваа на утринскиот тренинг на најдобрата машка ракометна репрезенатција која се подготвува за настап на Светското првенство во Шпанија. Талентите со внимание ги следеа потезите на своите идоли кои се во фаза на тактичко усвршување на играта која од 12 јануари во Севиља треба да ни овозможи барем две победи кои ќе не однесат во осминафиналето од третиот мундијал за нас.


Присуството на младите надежи во СРЦ Кале во Скопје имаше карактер и на практична настава, а разговорите во текот на тренингот со четирикратниот македонски олимпиец Лазар Поповски кој со децата мина еден час во најнепосредна дискусија, ним ќе им биде добредојден во играчка изградба и во формирањето на спортски карактер. Големите ракометни ѕвезди во црвено жолто на дланка, на затворен тренинг, за стипендистите на АМС беше искуство кое треба да помогне во натамошна надградба.


Директорот на Агенцијата Поповски при посетата на нашиот ракометен камп од одговорните во РФМ доби најнови информации за текот на подготовките, за следните активности и за патувањето на селекцијата за Шпанија предвидено за 11 јануари. Веќе следниот ден во Севиља не очекува првиот натпревар од групата Б против Чиле.

 

Избери живот - избери спорт

Информатички спортски систем

Спортска академија